Frilagret
Frilagret är kulturhuset för unga - mitt i Göteborg. Och det är du som bestämmer vad det ska innehålla. Välkommen!
 

Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som jobbar på Frilagret och enheten Ung kultur (en del av kommunen). Tveka inte att höra av dig om du undrar något eller behöver kontakta oss.

Frilagret hittar du i det gamla lagerhuset som ligger mellan Järntorget och Esperantoplatsen. Adressen är Heurlins plats 1A (se karta längst ner på sidan).

Frilagret
frilagret@kultur.goteborg.se
031-368 32 50 (säkrast vardagar mellan kl. 9-16)

Kafé Frilagret
031-368 36 91

Lättläst
Om du har svårt att hitta på vår hemsida så får du gärna kontakta Karin. Hon jobbar hos oss och kan hjälpa dig. Telefonnummer  031-368 34 92, mail karin.e.andersson@kultur.goteborg.se

Programgruppen

Programgruppen är din kontakt när du arrangerar på Frilagret. (Vill du arrangera på Frilagret så fyll först i formuläret på den här sidan, så får du svar från programgruppen.)

Fredrik på Frilagret
Fredrik Anderman, programsamordnare
fredrik.anderman@kultur.goteborg.se
031-368 34 81

 

 

Charlotte på Frilagret
Charlotte Heyman, programsamordnare
charlotte.heyman@kultur.goteborg.se
031-368 34 90

 

 

Halima Hadulleh, programsamordnare
halima.handulleh@kultur.goteborg.se
031-368 36 92


Kafé Frilagret

Du kan kontakta Ellis om du har frågor som rör vårt kafé.

Ellis Holmberg, kaféföreståndare
ellis.holmberg@kultur.goteborg.se
031-368 36 91

Lindi Ladron de Guevara, föräldraledig till februari 2017.


Teknisk personal

Kontakta någon av våra tekniker om du har frågor som rör tekniken i våra lokaler.

Andreas på Frilagret
Andreas Nordangård, teknisk samordnare
andreas.nordangard@kultur.goteborg.se
031-368 32 82

 

 

tomas
Thomas Andrén, tekniker
thomas.andren@kultur.goteborg.se
031-368 34 82

 

 


Kommunikation & marknadsföring

Kontakta Karin om du har frågor som handlar om kommunikation och marknadsföring.

Karin på Frilagret
Karin Andersson, kommunikatör
karin.e.andersson@kultur.goteborg.se
031-368 34 92

 

 


Administration

Kontakta Cecilia om du har frågor som handlar om utbetalningar av arvode, fakturor mm.

Cecilia
Cecilia Englund, administratör
cecilia.englund@kultur.goteborg.se
031-368 34 65

 

 


Tf enhetschef Ung kultur

Kontakta Emma om du har frågor som handlar om verksamheten.

Emma Ödman2
Emma Brattgård, tf enhetschef
emma.brattgard@kultur.goteborg.se
031-368 34 80

 

 


Övrig personal enheten Ung kultur

Här hittar du kontaktuppgifter till övrig personal på enheten Ung Kultur.

Kultursommarjobb

Johan på FrilagretJohan Westergren, projektledare Kultursommarjobb
johan.westergren@kultur.goteborg.se
031-368 34 88

 

 

Mie Svennberg, enhetschef Ung kultur
Tjänstledig till 2018.
mie.svennberg@kultur.goteborg.se
031-368 32 55


Ambassadörer för Frilagret

Kontakta gärna våra ambassadörer om du vill att de kommer till dig/er, din förening/skola/grupp och berättar om Frilagret. Foton på våra amassadörer kommer snart!

Julia Ivarsson, julia@frilagret.se

Oskar Nyman, oskar@frilagret.se

Pepule Brodrej, pepule@frilagret.se


Husvärd på Frilagret

Här är Frilagrets husvärdar, de jobbar som värdar under event och hjälper till för att allt ska bli så bra som möjligt.

Amira på Frilagret
Amira Hassan, husvärd
amira@frilagret.se
Christin personalfoto Frialgret
Christin Talani, husvärd
christin@frilagret.se

 

 

 

 

Ida
Ida Molnár, husvärd
ida@frilagret.se
Parinazz personalfoto Frilagret
Parinazz Iranmanesh, husvärd
parinazz@frilagret.se

 

 

 

 

Parastoo personalfoto Frilagret
Parastoo Saeidi, husvärd
parastoo@frilagret.se

 

 

 

 


Karta